KİLO VERMENİN YOLLARI

DİYET 01-05-2018

Sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verilir ?


KİLO VERMENİN YOLLARI

Tamda yaz aylarına geldiğimiz bugünlerde hepimizin aklında fazla kilolarımdan nasıl kurtulurum vardır,eminim :) Peki nasıl kurtuluruz ;)


Vücutta aşırı yağ birikimi fazla kilolara neden olurken kontrol altına alınmadığında obeziteye dönüşebilir. Kilolu olmak kişinin özgüvenini ve sağlığını bozarken aynı zamanda kötü bir görüntüye neden olur. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve fazla kilolardan kurtulmak için yaşam tarzında ve beslenme düzeninde bazı değişiklikler yapılmalıdır.

Fazla kilolar genellikle aşırı yemek yeme, aşırı alkol alma, fiziksel aktivite eksikliği, uyku eksikliği ya da bazı hastalıkların sonucu olarak ortaya çıkar. İşlenmiş gıdaların sık tüketilmesi ya da çok yağlı yemeklerin yenmesi de vücutta yağ birikmesine neden olmaktadır.

Ancak kilo alınmasının en temel nedeni fast food besinlerin tüketilmesidir. Bu tür besinlerden uzak meyve ve sebze odaklı bir beslenme planına uyulması gerekir.

İşte zayıflamanın Yolları;

Limon suyu ile kilo verme: Limon suyu fazla kilolar ile savaşmada oldukça etkili bir çözümdür. İçerdiği asitler sayesinde detoks etkisi yaratır. Vücutta yağlanmaya neden olan toksinlerin ve serbest radikallerin vücut dışına atılmasını hızlandırır.

Limon suyu sindirim sistemini geliştirir. Besinlerin daha iyi sindirilmesine yardımcı olurken yağ yakımını hızlandırır. Metabolizmayı hızlandırmaya da yardımcı olduğu bilinmektedir.

Her sabah bir bardak ılık suyun içerisine üç çay kaşığı limon suy, bir çay kaşığı bal eklenerek karıştırılıp tüketilmelidir. İçerisine biraz taze karabiber de eklenebilir. Sabah aç karna içilmesi detoks sürecini geliştirirken aynı zamanda enerji seviyelerinin yükselmesine yardımcı olur. Limon suyu en az üç ay süreyle her sabah tüketilmelidir. 

Elma sirkesi ile zayıflama: Ham, filtresiz elma sirkesi kalori ve yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı olur. Vücutta yağ birikmesini önler. Aynı zamanda vücutta bulunan yağların daha hızlı çözülmesine yardımcı olur.

Bir bardak suyun içerisine 2 çay kaşığı ham, filtresiz elma sirkesi eklenerek her sabah aç karna tüketilmesi gerekir. Yemeklerden önce de düzenli olarak tüketilebilir. Bu karışımın içerisine tat katmak için bal de eklenebilir. 

Her gün 2 yemek kaşığı elma sirkesi düzenli olarak tüketilebiir. Kandaki potasyum düzeylerini düşürmeye yardımcı olan elma sirkesi kemik ve eklem sağlığının da korunmasına yardımcı olmaktadır.

Aloe vera ile zayıflama:  Aloe vera metabolizmayı uyarır, enerji tüketimini arttırır. Bu şekilde fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olur. Obezite tedavisinde de önerilen aloe vera vücutta kullanılmayan yağları harekete geçirir. Proteinleri absorbe etmek amacıyla daha fazla yağ yakılmasını sağlar.

Aynı zamanda sindirim sistemini geliştirir ve bağırsakların temizlenmesine yardımcı olur.

İki adet taze aloe vera yaprağı soyulur. İçerisindeki jel çıkarılır. Bu jel portakal ya da greyfurt suyuna ekenerek tüketilir. Günde 1 fincan tüketilmesi yeterlidir. Başarılı sonuçlar almak için en az 1 ay düzenli kullanılması gerekir. 

Yeşil çay zayıflatır mı? 

Yeşil çay kilo vermek için kullanılan en popüler çözümlerden biridir. İçerdiği epigallokatekin adından bir bileşik sayesinde yağ emilimini sınırlamaya yardımcı olur. Yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırır.

Yeşil çay aynı zamanda C vitamini, karotenoidler, çinko, selenyum, krom ve diğer faydalı mineralleri de içerir.

Obezite ve fazla kilolar ile mücadele için her gün 3 bardak yeşil çay tüketilmesi önerilir. İçerisine şeker yerine bal ekkenmelidir.

Not: Bazı insanların bu karışımlara alerjisi olabilir,onun için siz bunları denemeden önce aile hekiminize danışın derim ;)